Çağımızın en popüler siyasi kitap yazarlarından olan Yılmaz Özdil Mustafa Kemal kitabı pdf indirme seçeneği ile karşınızda. Çıkardığı her kitabı çok konuşulan ve hayranları tarafından ilgi gören Yılmaz Özdil, Mustafa Kemal kitabında da oldukça hassas konulara değinmiş ve okuyucusunun ilgisini çekmeyi başarmıştır. Mustafa Kemal E-Kitap olarak da oldukça ilgi görmüştür.

PDF Tanıtımı

“Ey Türk gençliği! Birinci vazifen…”
Yılmaz Özdil’in “Türkiye’nin kurtuluş reçetesi Mustafa Kemal’in hayat hikâyesidir,” diyerek kaleme aldığı Mustafa Kemal, Kırmızı Kedi etiketiyle buluşuyor. Özdil’in kaleminden, Modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı aynı zamanda Kırmızı Kedi Yayınları’nın 1000’inci kitabı.
Yılmaz Özdil yeni kitabında, Mustafa Kemal’in Osmanlı ordusunda görevli bir askerken -bilhassa 1.Dünya Savaşı’nda görev aldığı Çanakkale cephesinde- çeşitli cephelerde ve daha sonra Türk Kurtuluş Savaşı’nda emperyalist güçlere karşı kazandığı başarıları, kurduğu yeni cumhuriyetle gerçekleştirdiği “çağdaş” demokratik cumhuriyet idealini, kadın hakları başta olmak üzere sosyal hayatta gerçekleştirdiği reformları, eğitim-kültür-sanat-ekonomi-tarım-sanayi-gündelik yaşam ve diğer başka alanda hayata geçirdiği, dönemi için emsalsiz denebilecek başarıları kaleme alırken, gündelik hayatından da kesitler sunuyor.