Yeniden tasarlanan Nazan Bekiroğlu Yerli Yersiz Cümleler eserini pdf indir ve e kitap indir linkleriyle kütüphanelerinize kazandırabilirsiniz. Bu zamana kadar insanlar arasında pek çok cümle birbirine karıştı. Bu kitapta sağda solda yazılan cümleler yok. Bu kitapta aslına uygun, duymak istediğiniz kelimeler var. Okuduğunuzda kendinizi çok ama çok iyi hissedeceksiniz. Nazan Bekiroğlu Yerli Yersiz Cümleler eserini epub indir ve ebook indir seçeneklerimizle okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.
Not: Sürekli güncellenen içeriklerle www.ekitapindirsek.com sitemizde, değerli eserlerin pdf indir, ekitap indir ve epub indir linklerini bulabilirsiniz.

Pdf Kitap Tanıtım

Bu kitap önce “Yersiz Cümleler” adıyla tasarlandı. Niyetim sağda solda kalmış ve hiç yayınlanmamış onca cümleyi bir araya getirmek, bir bakıma onlardan kurtulmaktı.Fakat cümle bu. Bir kez kapısından girince gazete ve dergilerde kalmış yazıları da taradım. Derken hızımı alamadım, bütün kitaplarımı okudum yayımlandıklarından sonra ilk kez, “Yerli Cümleler”e de el attım.Sonra? Bütün cümleler yerli-yersiz birbirine karıştı.Böylece binlerce cümleyle baş başa kaldım. Hepsini mümkün mertebe temalara ayırarak bir senaryo dâhilince sıralamaya çalıştım.İçlerinde nerede, ne zaman, nasıl yazdığımı bugün gibi hatırladıklarım vardı, avucumun içine mıh gibi çakılmış olanlar. Ve hiç de hatırlamadıklarım. Bana öyle karanlık geldiler ki. Bunları ben mi yazmışım, sahi, ne zaman? Neden yazdığımı unutmuşum çünkü, hiç unutmayacağım sandığım şeyi.Üstelik tahmin etmediğim bir şey daha oldu ve yerinden edilen, bağlamından kopan cümleler yeni manalarla yüklendi, bambaşka tasniflere girdi. Yerinde doğaya ilişkin bir cümle aşk bahsine uygun düştü örneğin, yazıya ait olan insanlığa.Yeni bir okuma, dahası yeni bir yazma.