Edebiyatımızın en çok okunan kitaplarından biri olan Yahya Kemal Beyatlı Aziz İstanbul kitabını pdf indir ve oku ile temin edebilirsiniz. Bu kitap İstanbul’e en farklı yönleriyle okurlara aktarmaktadır. İstanbul sizlerin de bildiği gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, jeopolitik olarakta çok önemli bir konuma sahip olan değerli bir ilimizdir. Onun hakkında bilgi edinmek herkes için büyük bir ayrıcalık olacaktır. Öyleyse Yahya Kemal Beyatlı Aziz İstanbul E-Kitap İndir ve EPub oku sizlerle…
Not: Sitemizde bulunan kitaplar internet üzerinden toplanmıştır. Bu nedenle pdf indir, ekitap indir, epub indir ve oku seçeneklerimizin kaldırılmasını istiyorsanız bizlerle iletişime geçmeyi unutmayınız.

Pdf Kitap Tanıtımı

“Türklük, beş yüz seneden beri İstanbul’u ve Boğaziçi’ni bütün beşeriyetin hayaline böyle nakşetti. Mimarisini bu şehrin her tepesine, her sahiline, her köşesine kurarken güya: “Artık bu diyar dünya durdukça Türk kalacaktır.” dediği hissedilir. Fetihten sonra İstanbul’a yerleşmiş olan halkın iklimle bu imtizacını kaydettikten sonra, yeni baştan kurmuş olduğu bu şehirde yaratmış olduğu güzelliklerin en yüksek bir kıratta olduğunu söylemek lâzımdır.”  Yahya Kemal için İstanbul tabiı güzelliğinin yanında, Türk millenin fizyolojik olarak kazandığı mükemmeliye, kültür ve medeniye”e vardığı seviyeyi gösteren bir şehirdir. Bu sebepten olmalı ki o, İstanbul’u çok sever, onun içinde yaşamaktan, onu keşfetmekten büyük zevk duyar. Türk kültür ve edebiya*nda İstanbul’un manasını ilk kavrayan yazar, Yahya Kemal’dir.