Çevirmen Nihal Yalaza tarafından dilimize kazandırılmış olan Fyodor Milayloviç Dostoyevski Karamazov Kardeşler eserini pdf indir linkiyle bir an önce kütüphanelerinize kazandırmalısınız. Bu eser felsefi anlamda da edebi sanat anlamında da gerçekten çok değerli bir romandır. Zaten dünya klasikleri arasında kendisine tartışılamaz bir yer edinmiştir. Okurken değişik duygular içerisine gireceksiniz. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski Karamazov Kardeşler eserini ekitap indir ve epub indir linklerimizle okuyabilirsiniz.
Not: Sürekli güncellenen içeriklerle www.ekitapindirsek.com sitemizde, değerli eserlerin pdf indir, ekitap indir ve epub indir linklerini bulabilirsiniz.

Kitap Tanıtımı

Dostoyevski, yaşamının son yıllarında başyapıtı Karamazov Kardeşler’i tamamladığında, Rus yazınında ‘felsefe düzeyinde roman-tragedya denen türün de temelini attığının bilincinde değildi. Dostoyevski’nin yaşam birikiminin tümünü ve sanat gücünün doruğunu içeren bu roman, gerçekte insanı insan yapan ne varsa, onlara adanmış bir destan niteliğini taşır. Yazar, hiçbir romanında “Karamazov Kardeşler”de olduğu denli insan ruhuna inmemiş, insanoğlunu bu denli kesitler biçiminde, içgüdülerinin ve istencinin tüm görünümüyle sergilenmiştir. Bir aileyi konu alan ve bir felaketler zinciri olarak gelişen olay örgüsü, bireysel öğelerin yanı sıra, ondokuzuncu yüzyılın ikinci yarısındaki Rus toplumunu da geçirdiği sarsıntıların tümüyle, dünya edebiyatında bir eşi daha bulunmayan bir sanat aynasından yansıtır.